Sapori d’Italia di Condello Andrea Taliansko v Trenčíne

/ / Náš príbeh

Piatkové popoludnie sa neklonilo k tomu, aby bolo ideálnym dňom na cestovanie. Avšak po úspešnom dni, napriek zlému počasiu, som sa rozhodol vydať na cestu do Trenčína na dohodnutú schôdzku s majiteľkou obchodu s talianskymi potravinami, pani Condello.

Keď som dorazil do Trenčína, úžasná vôňa talianskych špecialít prenikla do auta ešte predtým, než som vstúpil do obchodu. Pani Condello ma privítala s úsmevom a srdečným “Benvenuto!” (Vitajte!). Jej priateľský prístup ma okamžite uistil, že toto bude príjemná schôdzka.

Prvé pohľady sme venovali zmapovaniu obchodu, ktorý očaroval svojou atmosférou plnou talianskej kultúry. Police boli plné rôznych talianskych výrobkov – cestoviny, šunka prosciutto crudo, syry, víno, sušienky a ďalšie lahôdky. Celý obchod bol akýmsi malým kúskom Talianska v srdci Trenčína.

Nasledovalo vyloženie tovaru, ktorý som doviezol na základe objednávky pani majiteľky. Spolu sme zdvihli krabice s najlepšími talianskymi pochúťkami a postavili ich na ich miesto. Pani Condello však nezabudla na svoj najnovší prírastok – kávovar. Objednala si ho a chcela ho ihneď uviesť do prevádzky.

S nasadením kávovaru a spustením prvého espressa sme sa ocitli v zvláštnej intímnej atmosfére. V obchode sa niesla vôňa čerstvej kávy a pani majiteľka ma lákala na ochutnanie kávy “café creme rosso“. Jej myšlienka umožniť zákazníkom ochutnať kávu pred nákupom bola skvelým nápadom a bez váhania sme si dopriali šálku tejto výnimočnej lahôdky.

Po povinnom ochutnávaní sme sa venovali môjmu nákupu v obchode. Mali sme možnosť prejsť každý produkt, diskutovať o ich kvalite a príbehu za nimi. Bola to príležitosť hlbšie spoznať sortiment a ponoriť sa do talianskej kultúry priamo v strednej Európe.

Po nákupoch sme prešli k záverečnému dohodnutiu podmienok našej spolupráce. Rozhovor bol produktívny a srdečný, a zdalo sa, že obaja cítime, že táto spolupráca bude plodná a obohatí nás obidvch.

S príjemným pocitom som sa vydal na cestu domov. Dojímavá cesta za zlého počasia neodradila môj dobrý pocit. Veril som, že naša spolupráca bude úspešná a že okrem obchodných vzťahov budeme rozvíjať aj priateľstvo. S úsmevom na tvári som si uvedomil, že v tejto obchodnej ceste som objavil niečo viac než len talianske pochúťky – objavil som nové priateľstvo a jedinečný kúsok Talianska v srdci strednej Európy. Ďakujem za vašu pozornosť a verím, že si túto príjemnú skúsenosť podelíte so svojimi blízkymi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *